Svatý Tomáš a Princův ostrov 0 Nigérie 10: Osimhen zasáhl čtyři při demolici týmu Falcons a True Parrots

Útočník Neapole byl v cíli čtyřikrát, když Super Eagles v pondělí odpoledne smetli středoafrickou zemi

Nigérie zvýšila svou šanci kvalifikovat se na Africký pohár národů v roce 2023 masivním zničením Svatého Tomáše a Principu 10:0 v pondělí odpoledne.

Čtyři góly Victora Osimhena, ortéza Terema Moffiho a góly Mosese Simona, Petera Eteba, Ademola Lookmana a Emmanuela Dennise dokončily vyhlazení na Stade Adrar v Maroku.

Domácí šli do hry s cílem vrátit se na vítěznou dráhu poté, co se ve svém úvodním utkání skupiny A 9. června propadli 5:1 s Guineou-Bissau.

Byli to však Super Eagles, kteří kralovali poté, co předvedli chvályhodné útočné představení proti týmu Falcons a True Patriots.

Západoafričané začali zápas na výbornou, když dominovali v držení míče, ale v útoku se zpočátku nedokázali dostat do rytmu.

Přesto se jim to povedlo, když hvězda Neapole otevřela skóre poté, co za devět minut zamířil Simonův centr kolem brankáře Anastacio Braganca.

Osimhen si ve 21. minutě myslel, že zdvojnásobil vedení Super Eagles, ale rozhodčí Osiase Koto tuto snahu vyloučil pro ofsajd.

O sedm minut později dostal tým Jose Peseira svůj druhý gól poté, co nejlepší hráč zápasu Osimhen zblízka postavil Mosese z Nantes.

V gólově nabitém prvním poločase se Nigérie dvě minuty před poločasovou přestávkou hnala do tříbrankového vedení díky Moffiho prvnímu mezinárodnímu zásahu.

Poté, co ho postavil Osimhen – který prosprintoval brankovištěm Sao Tome – francouzský útočník prosekl Ivonalda a vypálil kolem uvízlého Braganca.

Navzdory svému vedoucímu vedení pokračovali Super Eagles ve snaze o další branky, což se jim vyplatilo ve 48. minutě, kdy Lookman dodal Osimhenovi poslední přihrávku.

Sklizeň gólů pokračovala pět minut před hodinou poté, co anglický Etebo zahrál krásný přímý kop, který byl pro brankáře nezastavitelný.

O pět minut později Moffi završil centr od Zaidu Sanusiho.

Bývalý anglický mládežnický reprezentant Lookman otevřel svůj účet v Nigérii poté, co využil chyby brankáře Svatého Tomáše a Princova ostrova, než Osimhen zakončil zápas svým třetím a čtvrtým gólem, zatímco Dennis vsítil ze značky pokutového kopu třešničku na dortu.

Nigérie nyní vede skupinu A se šesti body ze dvou zápasů, zatímco Středoafričané zůstávají ve spodní části tabulky bez bodů.

Super Eagles pokračují ve svém tažení proti Guinea-Bissau v září.